Przecinarki taśmowe i tarczowe – precyzja i siła w jednym

Obróbka i skrawanie metali szlachetnych, kolorowych czy tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości w przemyśle są dzisiaj codziennością. Większość zakładów produkcyjnych, niezależnie od swojej wielkości, wykorzystuje precyzyjne maszyny do przycinania i okrajania. Czy to skromny kilkuosobowy warsztat, firma remontowo-budowlana, czy też wielki zakład zajmujący się składaniem konstrukcji metalowych – każde z tych miejsc wykorzystuje odpowiednio przystosowane przecinarki taśmowe i tarczowe.

Charakterystyka przecinarek taśmowych?

Metalowe elementy wycięte za pomocą przecinarek taśmowych i tarczowychCechuje je przede wszystkim wysoka produktywność i szeroki zakres cięcia. Znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, dzięki prostocie obsługi, która – w przypadku półautomatycznych, a zwłaszcza automatycznych modeli – w dużej mierze spada na oprogramowanie. Odpowiada ono np. za unoszenie ramienia po zakończeniu zadania, czy ustawieniu odpowiednich parametrów, pozwalających na precyzyjne cięcie czy kontrolę przy zerwaniu się taśmy.

Co przetną tego typu przecinarki?

Dużą zaletą tego typu pił jest również ich funkcjonalność i wytrzymałość – są w stanie przecinać najtwardsze materiały: aluminium, stal, miedź czy też twardsze tworzywa sztuczne. Jest to szczególnie pożyteczna cecha w przypadku prac wymagających idealnego dopasowania elementów, gdzie nawet najmniejsze odchylenie od normy może doprowadzić do niepoprawnego złożenia konstrukcji, a w konsekwencji do poważnych uszkodzeń całego projektu.

Charakterystyka przecinarek tarczowych

Do obrabiania metalu wykorzystuje się także przecinarki tarczowe o różnych średnicach tarcz. Pozwala to na dokładniejsze przycinanie oraz zwiększenie bądź zmniejszenie zasięgu i wywieranie większej siły na cięta powierzchnię. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne uformowanie pożądanego kształtu oraz dopasowanie formy do wymagań zleceniodawców składających poszczególne elementy w całość.

Dzisiejszy postęp technologii przemysłowych pozwala na szybszą, bezpieczniejszą i wydajniejszą pracę przy pomocy wysokiej jakości maszyn gwarantujących długoletnią wytrzymałość i powtarzalność zadań – można wybrać pracę w seriach bądź pojedynczych egzemplarza, w zależności od późniejszego zastosowania i potrzeb.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *